В останні роки тема кріптовалюти і Биткоина зокрема набирає все більших обертів. Сьогодні про це говорять не тільки багато користувачів інтернету, але і глави найбільших держав, банківських установ та найбільш авторитетні ЗМІ всього світу. Але якщо задуматися, то що нам відомо про такий популярному Bitcoin в дійсності? А далі ви як раз і прочитаєте історію створення Биткоина, його подальшого розвитку, а також дізнаєтеся про зміни вартості даної кріптовалюти за весь час її існування.

Зміст:

 • Перші спроби
 • Створення валюти інтернету
 • Подальший розвиток кріптовалюти
 • Положення на сьогодні
 • Зміна курсу Биткоина за останні роки
 • до змісту ↑

  Перші спроби

  На думку відомого американського інженера і творця першого графічного браузера для інтернету Марка Андрессена, система Биткоина на своєму фундаментальному рівні є справжнім проривом в сфері комп’ютерних технологій, який грунтується на 20 років копітких досліджень криптографічних валют і більш ніж 40 років роботи в сфері криптографії тисячі найкращих фахівців з усього світу.

  Так, ще у 1983 році вчені у сфері комп’ютерних технологій Девід Чаум і його колега Стефан Брендс запропонували світу перші версії протоколів цифровий валюти.

  Потім у травні 1997 року британський криптографист Адам Бек розробив систему Hashcash, засновану на особливих доказів виконання роботи, яка протидіяли поширенню спаму і DoS-атак. В майбутньому саме ця система вже в іншій реалізації стала найважливішою частиною процесу створення нових блоків в мережі Биткоин.

  Однією з перших криптовалют в історії можна вважати b-money, яку ще в 1998 році докладно описав американський фахівець Вей Дай. Незалежно від нього приблизно в цей же час схожі ідеї запропонував комп’ютерний технолог Нік Сабо для проекту bit-gold.

  до змісту ↑

  Створення валюти інтернету

  Пізніше американський програміст Хел Фінні розробив зв’язку з особливих ланцюгів хеш-блоків для вже відомої вам системи Hashcash. Саме Хел Фінні став другим учасником мережі Биткоина.

  У знаменному 2008 році однією людиною або ж групою фахівців (досі не вдалося встановити конкретну особу) під ім’ям Сатоши Накамото в інтернеті був опублікований новий файл, де був докладно описаний протокол Биткоина і сам принцип роботи цієї платіжної системи в форматі однорангової мережі. За словами того ж Сатоши, розробка над цим проектом почалася ще в 2007 році. А в 2009 році Накамото вже повністю закінчив роботу над своїм протоколом і виклав код від програми-клієнта нової кріптовалюти.

  Важливою датою стало 3 січня 2009 року, коли був створений перший блок і згенеровані перші 50 Биткоинов в історії. Вже 12 січня того ж року відбулася перша транзакція, коли Сатоши Накамото відправив Хелу Фінні 10 Биткоинов. Незабаром у вересні 2009 року відбувся перший обмін цієї кріптовалюти на реальні гроші – якийсь Марті Малми відіслав людині під ніком NewLibertyStandard 5050 Биткоинов, за що отримав через PayPal 5 доларів. Але тут історія Биткоина тільки починається.

  до змісту ↑

  Подальший розвиток кріптовалюти

  А ось перший обмін Биткоинов на реальний фізичний товар відбувся на початку травня 2010 року. Так, американець на ім’я Ласло Хенч купив за суму в 10 000 Биткоинов дві піци і був дуже задоволений цією можливістю.

  Цікаво, що спочатку віддалені платежі проводилися безпосередньо прямий пересиланням готівкових коштів. Причому обидві сторони перекладу зовсім не були зобов’язані довіряти один одному. З плином часу стали з’являтися і посередники, до яких відчували довіру обидві сторони укладеної угоди.

  Причому спочатку Биткоины поширювалися досить повільно. Користувачі могли лише генерувати віртуальні монети за допомогою потужностей своїх комп’ютерів і відправляти їх іншим учасникам безпосередньо. Приблизний курс кріптовалюти постійно оновлювався на сайті New Liberty Standard. Наприклад, восени 2009 року він коливався у межах 700-1600 монет за 1$.

  У лютому 2010 року з’явився перший обмінний сервіс під назвою Bitcoin Market. Навесні 2011 року утворилася біржа MtGox, над якою працював творець файлообмінної мережі eDonkey2000 Джед МакКалеб. Тут вже можна було обмінювати монети Биткоинов на традиційні гроші і навпаки. MtGox досить швидко здобула світову популярність і зберігає її до цих пір.

  Спочатку на MtGox Биткоины коштували всього за 5-6 центів за 1 BTC, але в листопаді 2011 їх ціна зросла до 0,5$, а загальний обсяг ринку Биткоина досяг вже мільйона доларів. У лютому 2011 року 1 BTC на біржі був дорівнює 1 американського долара, що ще більше збільшило популярність кріптовалюти. Але і це ще не все, що варто знати про історію створення Биткоина.

  до змісту ↑

  Положення на сьогодні

  Весь подальший розвиток, розробку й удосконалення цієї кріптовалюти координує ціле співтовариство з різних розробників. Причому будь-які суттєві зміни в протоколі в обов’язковому порядку повинні бути прийняті більшістю власників майнинговых пулів, тобто найбільш впливовими майнерами, які займаються генерацією нових блоків Биткоина.

  Примітно, що 1 серпня 2017 року загальна структура блоків блокчейна Биткоин зазнала серйозних змін. Так, група з розробників і великих майнер запустили нове відгалуження Биткоина під найменуванням Bitcoin Cash. Нова криптовалюта відразу отримала безліч прихильників і супротивників – як з боку звичайних користувачів і майнер, так і з боку найбільших криптовалютных бірж. Bitcoin Cash має спільну історію зі стандартним Bitcoin і зворотну сумісність по структурі одного свого блоку до 1 серпня 2017 року, але практично повну несумісну структуру після цієї дати.

  до змісту ↑

  Зміна курсу Биткоина за останні роки

  Що стосується динаміки вартості Биткоина, то за минулі 5 років вона виглядає наступним чином:

  Як видно з графіка, до кінця 2012 року будь-який користувач за допомогою численних криптовалютных бірж, яких на той момент було вже чимало, міг придбати 1 Биткоин всього за 10-12 доларів.

  Потім в 2013 році курс цієї кріптовалюти продовжував неухильно зростати і варіювався в межах 100-200 доларів. І буквально за 1 місяць з 01.10.13 за 01.11.13 ціна за 1 BTC підскочила з 198 до рекордних 1112 доларів. Багато в чому це пояснюється все більш зростаючим увагою ЗМІ до Биткоину і запеклої критикою цифровий валюти.

  Незабаром про Биткоине вже всерйоз заговорили влади великих держав. Наприклад, центробанк КНР настійно рекомендував своїм структурам не використовувати Биткоин для проведення яких-небудь операцій. Також найбільші сайти Китаю були змушені прибрати зі своїх адрес основні ресурси, що відносяться до криптовалютам. Багато в чому із-за цього курс Биткоина пішов на спад і до 01.04.14 знизився до 450 доларів за 1 BTC.

  Незабаром користувачів мережі вирішило «налякати» і Європейське банківське управління, оголосивши, що незабаром курс цих цифрових грошей може впасти до нуля, а компенсації ніхто отримати не зможе. З-за подібних заяв курс Биткоина ще довго тримався на досить незначною позначці 200-500 доларів.

  Однак подолавши своєрідний період кризи в середині 2016 року курс Биткоина знову став набирати обертів досягнувши 600-700 доларів за одну монету. Потім вартість 1 BTC повільно, нестабільно, але все ж продовжувала рости вгору, що багато в чому пояснюється зростанням популярності всіх криптовалют в цілому і самого Биткоина зокрема.

  Так, на сьогоднішній день, починаючи з 01.03.17 курс 1 BTC з 1081$ всього за кілька місяців запаморочливими темпами піднявся до рекордних 4198 доларів за одну монету! Багато фахівців стверджують, що за цей рік курс зуміє піднятися і на більш вражаючі вершини. У будь-якому випадку, на поточний момент Биткоин залишається найбільш популярною криптовалютой світу і, незважаючи на високу волатильність, все так само є не тільки зручною платіжною системою з цікавою історією, але і вельми перспективним активом.

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  21 серпня 11:02
  Що таке криптовалюта простими словами? Все, що важливо знати про цифрових грошах
  Варто зазначити, що сьогодні про криптовалюте жодного разу не чув тільки той чоловік, який зовсім далекий від реалій інтернет-простору та новин фінансового світу. Але досі багато людей все ще не розуміють, що ж це таке, навіщо потрібна така валюта і як це взагалі працює. А далі ви як раз і прочитаєте всю необхідну інформацію про те, що таке криптовалюта простими словами, дізнаєтеся її історію, переваги, недоліки та основні види цифрових грошей. Що таке криптовалюта?…

  6 серпня 13:49
  Повний огляд проекту Hashing24 (відгуки та рекомендації). Чому так вигідний хмарний майнінг?
  Навряд чи вам вдасться знайти хоча б одного активного користувача інтернету, який нічого не чув би про криптовалюте. Буквально з кожним днем інтерес до цифрових…

  28 липня 16:47
  Огляд криптовалютной біржі BitFlip.cc
  Кожен активний користувач мережі інтернет вже давно помітив, наскільки швидко за останні 2-3 роки зріс інтерес до різних криптовалютам. Так, курс вже всесвітньо…
  23 червня 21:10
  eToro – спілкуємося, вчимося, торгуємо і заробляємо на досвіді інших
  Прогрес породжує нові форми взаємодії. Добрався він і до фінансової ніші. Тепер на фондових ринках торгують через платформи, що володіють ознаками брокера і…
  5 лютого 20:01
  Докладний огляд біржі BITEXBOOK. Перша легальна біржа криптовалют в ЄАЕС
  Сьогодні буквально з кожним днем загальна кількість учасників на криптовалютном ринку стає все більше. Сама криптоэкономика постійно розвивається, зростає і у зв’язку з…
  9 грудня 14:36
  Як купити Биткоины, якщо ви зовсім нічого не тямите у цьому? Огляд сервісу Konvert.im
  Буквально з кожним днем ціна на Биткоин стає все більше і більше. Так, лише за останній тиждень вартість 1 ВТС зросла з 8740$ до 10780$. А адже ще місяць тому…