Здрастуйте! у цій статті ми розповімо про інвестиційні портфелі.

сьогодні ви дізнаєтеся:

 • що таке портфельні інвестиції;
 • як почати займатися інвестуванням;
 • як зробити так, щоб гроші приносили ще більше грошей.

Що таке інвестиційний портфель

Як і всі наші статті інвестиційної тематики почнемо з однієї відомої аксіоми успішних бізнесменів:

Гроші повинні робити гроші

Це та проста фраза, сенс якої лежить далеко за межею вкладених в неї слів. Це один з принципів інвестування, наріжний камінь для піраміди успішного інвестора, а також просто розумний підхід до вкладення вільних грошових коштів.

Саме для того, щоб збільшувати свій дохід, навіть перебуваючи на одній і тій же посаді і отримуючи лише індексацію до зарплати, ви зможете зібрати цілий статок, займаючись інвестиціями.

З теоретичною базою в розрізі» для чого взагалі це потрібно ” розібралися.

Тепер переходимо до інвестиційних портфелів. Це поняття може мати два сенсу: широкий і вузький. Почнемо з більш вузького.

інвестиційний портфель – набір цінних паперів, в які вкладається інвестор, з метою отримання прибутку. Це можуть бути акції, облігації, опціони, ф’ючерси, торгові контракти, біржові фінансові інструменти та ін.їх об’єднує одне – це цінні папери, вкладення в яких з певною часткою ймовірності принесе прибуток.

Вузький сенс цього визначення більше підходить професійним інвесторам, великим гравцям фінансового ринку. Одними з головних інвесторів в європі є банки та інвестиційні фонди. Розглянемо на їхньому прикладі специфіку портфельних інвестицій та їх відмінність від прямих.

Портфельні інвестиції завжди виконують одне певне завдання: принести прибуток своєму власникові. Причому прибуток вони приносять просто своїм перебуванням в портфелі. Щоб до кінця зрозуміти сенс цього, розглянемо трохи теорії про прямі інвестиції.

прямі інвестиції – вкладення в акції компанії для отримання вагомої/головної частки в раді директорів. Тобто прямі інвестиції-покупка 51% акцій будь-якої фірми, для того щоб повністю підпорядкувати її собі.

Знову ж торкнемося прикладу банків. Вони купують акції страхових компаній і змушують їх діяти в своїх інтересах. Вони страхують вклади, людей, їх здоров’я, близьких та інші операції, з метою максимізації доходів. Але при цьому такі інвестиції окупаються за умови того, що компанія, акції якої були куплені, діє в інтересах більш великого «побратима».

І завдяки цьому можна вловити різницю. Прямі інвестиції спрямовані на» підпорядкування ” компанії, шляхом покупки левової частки акцій і подальшій участі в управлінні, тоді як портфельні спрямовані на отримання доходу.

Так, кінцева мета одна-заробити гроші, тільки інвестори в таких випадках йдуть різними шляхами. І якщо вірити статистиці, в середньостроковій перспективі, саме портфельні інвестиції приносять набагато більше прибутку (на 15-25%).

З вузьким змістом розібралися. Тепер торкнемося більш широкого.

інвестиційний портфель в широкому сенсі – сукупність всіх вкладень інвестора. У нього можуть входити: вклади в банки, покупка часток в стартапі і навіть видача грошей в борг. Крім цього, в широкому сенсі в інвестиційний портфель будуть входити і реальні інвестиції на зразок інвестицій в нерухомість.

Інвестиційний портфель в широкому сенсі-дещо більш життєве поняття, ніж його вузький сенс. І розглядати його безглуздо, адже про вкладення в банк, в нерухомість або просто про видачу грошей під розписку знайомому знають дуже багато. У цій статті ми торкнемося саме портфельних інвестицій в цінні папери.

Переваги та недоліки портфельних інвестицій

Почнемо з найголовнішого питання: переваг і недоліків портфельних інвестицій. Почнемо з позитивного.

Переваги

ліквідність.  перша і найголовніша перевага портфельних інвестицій в цінні папери-ліквідність вкладень. У більшості випадків, інвестори вкладають свої гроші у високоліквідні або середньоліквідні цінні папери, завдяки чому, в разі потреби можуть легко від них позбутися без істотної втрати вартості (а часто і з прибутком).

Саме через те, що можна за одну-дві години продати всі свої цінні папери не втративши в ціні, цей принцип і йде на першому місці.

Але це стосується далеко не всіх цінних паперів. Незважаючи на те, що вони звертаються на біржі щомиті, на деякі цінні папери попит може бути тільки через 2-3 дні, а то і більше. Але до цієї категорії відносяться маловідомі компанії, яких ніхто не знає. До них дуже низька довіра, їх папери купують з великим побоюванням, але при цьому вкладення часто виправдовуються.

відкритість.  ринок цінних паперів досить відкритий для широкої публіки. Це стосується як механізмів ціноутворення, так і обсягів торгівлі. Тут не потрібно самостійно вивчати статистичні дані, для того щоб визначити, за якою вартістю потрібно буде продавати ту чи іншу папір (на відміну улюбленого в росії ринку нерухомості). Це все знаходиться у відкритому доступі для будь – якої людини-досить зайти на сайт московської біржі.

Саме відкритість дозволяє бачити навіть самому необізнаному людині кілька факторів: динаміку цін від періоду до періоду, обсяг вкладень в той чи інший цінний папір, а також спред – різницю між ціною покупки і продажу.

Ці дані завжди надаються розголосу, тому кожен може оцінити ефективність вкладень. Чого не можна сказати про інші види інвестицій на кшталт нерухомості, бізнесу, інвестиційних фондів або банківських депозитів. Механізми ціноутворення там більш туманні, а ціни коливаються в залежності від дивних факторів.

прибутковість.  цінні папери можна відразу віднести до високоприбуткових фінансових інструментів. Причому акції, як один з найбільш дохідних видів цінних паперів, можуть принести гроші відразу в двох випадках: при виплаті дивідендів і при збільшенні вартості самого паперу.

І якщо дивитися на дистанції, вкладення в акції приносять своїм інвесторам величезний прибуток у випадках, коли невідома компанія вривається на ринок.

простота в управлінні.  цінні папери хороші ще й тим, що можна купити високонадійні акції і просто-напросто забути про них на якийсь час. На ваш банківський рахунок будуть надходити дивіденди, без безпосередньо вашої участі.

Проте це палиця про двох кінцях. З одного боку, ви маєте досить непоганий пасивний дохід, але з іншого – при грамотному управлінні прибутковість зросте в рази.

Загалом-цінні папери мають непогані переваги, які роблять їх досить вигідним засобом інвестування в руках професіоналів, і помірно прибутковим в руках новачків-інвесторів.

Але крім переваг, у портфельних інвестицій в цінні папери є і ряд мінусів.

Недоліки

ризикованість.  головне правило фінансів-чим вище ризики, тим вище дохід. А якщо цінні папери є високоприбутковим активом, значить і ризики там будуть відповідно високі.

вимоги до знань.  лізти без базових знань на ринок цінних паперів те саме самогубству. І це не тому, що на рцб знаходяться одні акули, які готові зірвати куш з новачка. Це стереотип. Просто без базових знань, навіть при достатньому везінні, ви дуже швидко спустите весь інвестиційний рахунок, так і не збільшивши свій капітал.

Інвестиції в рцб можна порівняти з покером. Навіть у самого везучого гравця, який не знає теорії, лише базові правила гри, настане той момент, коли його просто задавлять досвідом. Вам не може вічно везти, тому без теоретичної бази там робити нічого. Тим більше, якщо ви не володієте божевільним везінням.

аналіз.  це найбільша проблема. Нездатність багатьох людей аналізувати ситуації може просто-напросто погубити їх інвестиційний рахунок. Для того щоб грамотно інвестувати, не потрібно володіти величезним багажем знань і спеціальними вміннями. Досить правильно вибудовувати причинно-наслідкові зв’язки.

Але при цьому більшість інвесторів про це забувають. Грамотний аналіз дозволить вам виявити негативну тенденцію за кілька днів до її початку, мінімізувати ризики і отримати максимальний прибуток навіть в момент, коли ринок летить вниз.

Види інвестиційних портфелів

Перейдемо до видів інвестиційних портфелів. Це дуже важлива інформація, знання якої допоможе вамСформувати власні принципи інвестування. Спершу почнемо з самої загальної і популярної класифікації.

консервативний портфель.  у середині 20-го століття консервативність була найголовнішим принципом інвестування. Краще було недоотримати гроші, ніж повністю їх втратити.

1 консервативний інвестиційний портфель будується на принципах високої ліквідності та найменшого ризику. Отже, в більшості своїй тут будуть облігації, фінансові інструменти, і кілька відсотків акцій.

Підходить для новачків через невеликі вимоги до знань і вмінь. Такі інвестиції дозволяють набратися досвіду і отримати перший дохід, який можна направити на щось більш цікаве і прибуткове.

агресивний портфель . У ньому містяться високоприбуткові цінні папери. А як ви вже зрозуміли, чим вище прибуток, тим більше буде ризик. Тому в ньому будуть переважати акції, рідше фінансові інструменти, і зовсім мала частина буде облігацій.

Підходить для досвідчених гравців, які не бояться ризикувати, вміють грамотно оцінювати перспективи зростання підприємства, прибутковість і в цілому можуть передбачити поведінку ринку. Для новачків вкрай не рекомендований. Середні інвестиційні фонди люблять цей стиль.

комбінований, змішаний або помірний.  інвестиційний портфель, в якому в рівній мірі дотримуються умови надійності і прибутковості. Не можна сказати, що це золота середина через те, що деякі папери будуть переоцінені ринком, навіть якщо компанії мають високу надійність, а деякі досить прибуткові акції будуть володіти мінімальним ризиком.

Формування інвестиційного портфеля – той випадок, коли краще вибрати крайності, ніж комбінувати стилі.

За ступенем переважання цінних паперів можна виділити-диверсифікований (портфель з приблизно рівними частками різних паперів, без сильного переважання однієї) і з переважанням одних цінних паперів.

Перший більше збалансований через те, що багато різних вкладень компенсують один одного в разі осідань. Переважання ж одного цінного паперу змушує інвестора “ставити” саме на неї, а інші брати лише для страховки.

також за способом отримання доходу можна виділити:

 • портфель зростання. Орієнтований на купівлю акцій, вартість яких зростатиме;
 • портфель доходу. Орієнтований на купівлю цінних паперів, які принесуть дохід (від погашення, дивіденди та ін.);
 • короткостроковий портфель. Орієнтований на купівлю високоліквідних акцій для подальшого їх перепродажу;
 • довгостроковий портфель. Купівля акцій (незалежно від ліквідності) для отримання стабільного доходу;
 • регіональний портфель. Купівля цінних паперів одного конкретного регіону. Дозволяє сконцентруватися на більш вузькому сегменті ринку;
 • галузевий портфель. Купівля цінних паперів однієї галузі. Те ж, що і в попередньому випадку-використання своїх знань для звуження поля інвестицій;

Знання класифікації дозволяє більш повно і грамотно уявляти собі, як потрібно йти по шляху грамотного фінансиста, у що вкладати гроші і в яких випадках. А тепер про принципи інвестування.

Принципи портфельного інвестування

Тепер поговоримо про те, що за принципи лежать в основі формування інвестиційного портфеля.

цільова спрямованість.  це найголовніший принцип інвестування в цілому і формування портфеля зокрема. Головне, що потрібно вирішити – для чого ви взагалі вкладаєте в цінні папери.

Варіантів може бути кілька: збереження грошей (індексація на інфляцію), отримання максимального прибутку, отримання початкового досвіду в інвестиціях, придбання навичок аналізу ринку цінних паперів в реальному часі, формування повністю пасивного доходу і т.д. Продовжувати можна до нескінченності.

Головне, що слід пам’ятати-необхідно ставити перед собою чітку мету, дотримання якої буде запорукою правильних і успішних інвестицій.

після формування завдання, вже необхідно ставити більш дрібні цілі:

 • знайти високоліквідні цінні папери для перепродажу;
 • скласти консервативний інвестиційний портфель для пасивного доходу;
 • купити акції, які в перспективі будуть рости для максимізації;
 • в ході торгів на біржі скористатися кредитним плечем для формування навички внутрішньоденної торгівлі.

Цілей може бути багато, але вони зобов’язані бути.

баланс ризиків і доходів. баланс ризиків і доходів – той самий спірний момент, в якому інвестори так і не можуть знайти компроміс. Одні кажуть, що просто отримувати дохід дуже важливо, інші вважають, що саме високі цифри прибутку роблять ринок цінних паперів таким привабливим.

Кожен сам повинен вирішити вже виходячи зі своїх цілей, як саме йому балансувати на межі ризикованих операцій і прибутку. Але не варто забувати, що в деяких випадках високий прибуток не пов’язана з великим ризиком. Таке рідко, але буває.

ліквідність.  не варто забувати про ліквідність своїх цінних паперів. Потрібно купувати і продавати раз по раз і саме тому висока «здатність продаватися» зробить ваші активи дуже привабливими.

Але є одна цікава думка-низьколіквідні активи можуть бути більш прибуткові. Це правда, адже низьколіквід-цінні папери 3-його ешелону, тобто маловідомих компаній, своєрідних темних конячок. Саме через недооцінку паперів того чи іншого емітента і формується така величезна, на перший погляд, прибутковість.

диверсифікація.  розподіляти ризики між декількома активами-те, без чого не обійтися абсолютно кожному інвестору. І справа тут не в тому, що треба балансувати між високоприбутковими паперами і надійними. Просто портфелі з великою кількістю різних активів дають інвестору більше свободи дій щодо зміни набору своїх паперів.

Якщо у вас переважає над більшістю один вид акцій-це означає, що прибрати їх зі свого інвестиційного портфеля ви з імовірністю 90% не зможете, навіть якщо побачите, що вони збиткові. А якщо в рівних частках є кілька паперів, то розставання з однією з них відбудеться менш болісно.

Що входить в інвестиційний портфель

в інвестиційний портфель можуть входити наступні активи:

 • акції;
 • облігації;
 • ф’ючерси;
 • опціони;
 • банківські депозити;
 • валюта;
 • дорогоцінні метали;
 • реальні вкладення.

акції та облігації – своєрідні антагоністи у світі цінних паперів. У той час як перші – ризикові, приносять велику прибутковість і на дистанції можуть зробити людину мільйонерам, то другі – більш консервативні, не пристосовані для короткострокової і середньострокової торгівлі і розраховані на пасивних інвесторів.

Вкладення в акції має на увазі під собою постійне стеження за діяльністю компанії, а облігації ж, навпаки, майже не вимагають уваги. Не дарма акції використовуються для збору початкового капіталу у більшості компаній, а облігації воліє держава для позики у населення.

фінансові інструменти на зразок ф’ючерсів і опціонів є цікавим видом вкладень на рцб. якщо говорити зовсім грубо, то це ставки на економічні події. Використання цих інструментів вимагає певних знань і умінь, але незважаючи на це, ринок ф’ючерсів є самим «добрим» для новачків.

банківські вклади та депозити. банки, якою б не була нинішня ситуація в банківській сфері, все ще залишаються найнадійнішим засобом вкладення дрібних і середніх сум.

Для тих же, хто хоче створити собі повністю пасивний дохід, банківські депозити стануть відмінним засобом покриття інфляції і створення невеликої «подушки безпеки» якщо почнеться чергова криза і цінні папери обраних емітентів різко полетять в трубу.

валюта і дорогоцінні метали. при цьому валюту бажано вибирати виходячи з поточної економічної ситуації в світі, тверезо оцінюючи перспективи тієї чи іншої країни.

У разі кризи в європі завжди потрібно дивитися на долар, у разі кризи в америці-на євро або фунт. Плюс зараз набирають популярність криптовалюта, провідною з яких все ще залишається біткоіни.

Це відмінний спосіб покриття інфляції, адже тенденція така, що за останні кілька років, ця валюта все продовжує збільшуватися, а приблизно через 15-20 років її видобуток повністю припиниться, що може зробити біткоіни аналогом золота.

До слова про дорогоцінні метали. Знеособлений металевий внесок-один з найцікавіших видів інвестицій. Ви можете вкласти кошти іВам видадуть сертифікат на те, що ви володієте якоюсь кількістю дорогоцінного металу.

На нього будуть нараховуватися відсотки, в разі чого ви зможете забрати гроші, а разом зі збільшенням вартості металу ваш рахунок буде збільшуватися. Але знеособлений металевий вклад – це спосіб довгострокових вкладень, або кошти заощадження перед кризою.

реальні інвестиції – вкладення в нерухомість, бізнес, частку стартапу та інші активи, які в тій чи іншій мірі можна помацати. У росії ще мало поширена культура реальних інвестицій, і для звичайних людей найпопулярнішим варіантом досі залишається вкладення в житлову нерухомість.

Ось з чого може складатися портфель інвестора. Якихось певних позицій може і не бути, наприклад, інструментів, реальних інвестицій, металів і валюти. Основний кістяк все ж складають цінні папери, переважно облігації, у більш консервативних інвесторів левову частку складають вклади в банки.

Покрокова інструкція по формуванню інвестиційного портфеля

Тепер перейдемо від теорії до практичної частини, а саме покрокової інструкції по тому, як сформувати свій інвестиційний портфель.

Крок 1. вибір інвестиційних цілей

Як ми вже говорили раніше, перше, що потрібно зробити-вибрати свою мету. До питання» навіщо я вкладаю гроші ” потрібно підійти з усією серйозністю, спираючись на інформацію вище.

цілі можна розділити на два напрямки:

 • навіщо я вкладаю;
 • на скільки вкладаю.

Відповівши на ці два питання, можна переходити до наступного кроку.

Крок 2. визначення стратегії

Після вибору цілей потрібно буде визначитися з тим, яку стратегію використовувати. Агресивна стратегія дозволяє заробляти ризикуючи, консервативна дозволяє переживати інфляцію і мати дійсно пасивний дохід, а змішана балансує на межі (не робить нічого).

При цьому не варто думати, що прихильники агресивних стратегій бездумно закуповують акції, які можуть піти в гору. Вони точно так же враховують ризики, передбачуваний прибуток і займаються прогнозуванням поведінки ціни на той чи інший актив.

Насправді від консерваторів їх відрізняють об’єкт вкладення: агресивні інвестори віддадуть перевагу вкласти акції в нікому не відому компанію, яка може вистрілити, а консерватори віддадуть перевагу популярності і надійності.

Крок 3. пошук брокера

Потім слід знайти собі хорошого брокера. Про біржових брокерів не варто говорити довго. Просто проаналізуйте діяльність декількох компаній, дізнайтеся, чи є у вашому регіоні банки, що надають брокерські послуги, якщо ні – зверніться до спеціалізованих компаній.

Крок 4. вибір об’єктів інвестицій

Тепер найскладніше. Настала пора визначитися з об’єктом вкладень. У перші 4-6 місяців краще побути консерватором. Вивчайте ринок, прицінюйтеся, набирайтеся досвіду. Бажано вкластися в найнадійніші акції( блакитні фішки), близько 1-5% в держ. Облігації (хоча, кажучи відверто, прибутковість по них в 2017-му році буде нижче, ніж по банківських депозитах),

Трохи статистики: зливають до нуля інвестиційний рахунок 5 інвесторів з 100, і то протягом декількох років. Якщо ви не будете займатися бездумною грою/торгівлею на біржі, то програти свої гроші буде дуже складно. І навіть в прибуток виходить більше половини інвесторів.

Тому не бійтеся вкладати свої кошти в цінні папери. Тільки для початку, в перший рік інвестиційної діяльності, настійно рекомендуємо вам тримати близько 50% своїх коштів у банку, направляючи на збільшення обсягів інвестицій прибуток.

Крок 5. аналіз створеного портфеля

Потім настає найцікавіший час. Вам доведеться час від часу стежити за тим, які результати показує ваш портфель. Якщо ви консерватор, вам просто потрібно буде періодично відстежувати курс і хоча б раз на тиждень дивитися новини тих компаній, в які ви вклали кошти.

Але якщо ви вибираєте агресивний стиль, то дивитися за ринком доведеться набагато частіше. Потрібно не тільки читати новини на сайті компанії, але і дивитися на котирування кожен день, постійно шукати компанію «андердога» – сильно недооціненого новачка ринку, дивитися на тих, кого переоцінили. Це складна аналітична робота, яка принесе великий дохід, якщо все робити правильно.

Крок 6. оптимізація портфеля

З аналізу випливає оптимізація. Якщо компанія-емітент, в яку ви вклалися, показує погані результати, дивіденди падають, фінансовий результат стабільно негативний, то слід розлучатися з цими паперами. Або тримати їх, залишаючи віру в те, що вони знову піднімуться, відштовхнувшись від кризового дна.

Підхід по оптимізації портфеля індивідуальний для кожного. Консерватори рідко змінюють свій вибір, агресивні гравці розлучаються з паперами раз на тиждень-місяць, а середні гравці намагаються продавати коли ціна вгорі і купувати, коли вона сильно просаджується.

Крок 7. отримання прибутку та його використання

Останній і самий “смачний крок”. Отримання прибутку-те, заради чого всі люди інвестують власні кошти. Якщо це не ваш пасивний джерело доходу, то слід використовувати прибуток для розширення обсягів інвестицій.

В якій частці пускати прибуток назад в справу-вирішувати тільки вам. Досвідчені гравці рекомендують це робити в розмірі 70/30.

невеликий секрет: багато людей, які займаються портфельним інвестуванням, зірвали справжній куш в моменти кризи. Момент, коли ринок пересичений, фінансовий міхур лопається, більшість компаній банкрутує – справжній рай для тих, хто може без паніки оцінювати реальні перспективи компаній. Досить поглянути на фільм» гра на пониження”, який оповідає про те, як кілька фінансистів побачили економічний міхур ринку нерухомості в америці і скористалися ситуацією.

Але ми не згадали тут один дуже важливий крок. Ще до того як почати ставити собі інвестиційні цілі, потрібно вивчити необхідну теорію. Не потрібно ретельно вивчати принципи ціноутворення.

Невеликий відступ про платне інтернет-навчання грі на біржі, інвестування та іншим подібним речам. Найчастіше це повна маячня і вам намагаються продати ті знання, які ви можете отримати безкоштовно. Вчитися інвестиціям можна: на форумах, читаючи спеціалізовану літературу (є безкоштовна, але бажано купувати паперову версію) і читаючи блоги успішних інвесторів. Але, звичайно ж, зрідка зустрічаються і дуже хороші курси.

Тут відмінно підійде метод, який добре сформулював брайан трейсі: дізнайся як роблять успішні люди в твоїй області і повтори за ними. Збирайте думки і навички успішних інвесторів, і зможете отримувати прибуток не гірше них.

Фінансові посередники

Не можемо не торкнутися теми фінансових посередників. Для цього звернемося на захід. Там культура фінансових інвестицій розвинена набагато краще ніж в росії. Кожна західна і американська сім’я має в своєму активі акції 2-3 компаній, і готові вкласти невелику суму в новий і перспективний бізнес.

Але крім самостійного інвестування, там існує багато інвестиційних фондів, в які люди передають свої гроші для отримання доходу. Фонди здійснюють свою діяльність за рахунок коштів клієнтів, гарантуючи їм фіксований дохід. У разі якщо вони показують великий прибуток, то беруть свою комісію.

Але в росії ситуація дещо інша. Культури самостійних інвестицій як такої у нас немає. При цьому ще в зародковому стані знаходяться фінансові посередники в області інвестицій.

Ще один негативний момент-липові цифри прибутковості. Інвестиційні фонди на своїх сайтах показують прибутковість за рік-60%. Ясна річ, що цей результат – не більше ніж мальовані цифри, адже показувати такі показники протягом більш ніж одного періоду просто неможливо, адже інвестиційні фонди цікавить насамперед стабільне отримання доходу, а не великі цифри.

Але двом фінансовим посередникам варто приділити увагу.

Пайові інвестиційні фонди

Або як їх скорочено називають піфи. Принцип їх роботи такий: ви купуєте інвестиційний пай за заздалегідь визначену ціну, і згідно купленої «частки» ви після закінчення періоду (найчастіше року) отримуєте свої кошти назад + отримані відсотки.

На перший погляд, все дуже привабливо. Ви просто вкладаєте гроші, а професіонали своєї справи працюють і залишають собі комісію, якщо виходять у великий плюс. Насправді в росії все не так райдужно. Мальовані цифри, великі ризики, періодичне закриття банків. А відповідно і їх інвестиційних фондів. Все це разом дає не дуже позитивний результат.

Проте вНаприкінці 2016-ого року, центробанк серйозно взявся за інвестиційний напрямок і впровадження культури інвестицій в російську економіку. Саме тому слід очікувати більш серйозні операції з контролю за діяльністю піфів.

Це означає, що приблизно в 2018-му році інвестиційні фонди повинні будуть повністю обілити свою діяльність, показувати реальні цифри прибутковості і приносити прибуток в 1.5-2 рази вище банківського депозиту.

Банки-брокери

Тут вже інший принцип фінансового посередництва. Банки-брокери дають можливість і інструменти для торгівлі на ринку цінних паперів. При цьому всі операції вони здійснюють за вашими дорученнями. Але є одна хитрість-ви завжди можете поговорити зі співробітниками банків на тему об’єктів інвестицій, обсягів і стратегії вкладення своїх коштів.

Співробітники будь-якої брокерської компанії добре обізнані про те, що відбувається на ринку, і тому вони з радістю можуть проконсультувати свого клієнта. Розмовляючи з ними, ви зможете отримати практичні поради про те, що зараз підходить для вкладень, від чого слід позбутися, а що переоцінене.

Брокер зацікавлений у вашому прибутку, адже він отримує комісію з ваших угод. Саме тому його співробітники будуть вам всіляко вам допомагати.

Аналіз ефективності інвестиційного портфеля

Ефективність інвестиційного портфеля-дещо розмите поняття. Для одних-це збереження грошових коштів, для інших – постійне збільшення доходів. Треті взагалі вважають за краще створити пасивний дохід на 5-10 років. Але незважаючи на це, у аналізу ефективності інвестиційного портфеля є загальний момент.

Інвестора в першу чергу цікавлять гроші. Тобто доходи. Саме тому головний принцип портфеля інвестицій – прибутковість. Він не повинен приносити збитки. Кожен раз ви повинні отримувати чистий прибуток зі своїх вкладень. Це означає, що потрібно перекривати інфляцію і комісію брокерської компанії, яка дозволяє вам здійснювати свою діяльність на біржі.

Найпростіший і ефективний спосіб аналізу ефективності інвестиційного портфеля-подивитися на дистанції, чи збільшується прибуток від вкладених коштів. Якщо вона збільшується-це означає, що ви працюєте краще 80% інвесторів. Якщо прибуток плюс-мінус стабільна, то ви отримуєте свій дохід, не розвиваючись як інвестор. Це добре для тих, хто створює пасивний дохід при мінімумі вкладень часу і сил.

Але якщо прибуток зменшується, і інвестиційний рахунок показує збитки, то слід робити кроки з оптимізації інвестиційного портфеля.

Оптимізація портфеля

Створити оптимальний інвестиційний портфель з першого разу навряд чи вийде. Ринок мінливий, і те, що вчора здавалося прибутковим і стабільним, зараз вже приносить тільки збитки. Саме тому оптимізувати інвестиційний портфель потрібно як мінімум раз на місяць.

ви аналізуєте протягом декількох тижнів поведінку своїх цінних паперів, і якщо вони показують стабільно погані фінансові результати, вам буде потрібно зробити кілька речей:

 • знайти причину;
 • зробити прогноз;
 • 6. Вчинити згідно з цим прогнозом.

Тут все дуже просто.

якщо акції показують негативний результат, то причини можуть бути наступними:

 • негативна економічна ситуація в країні;
 • падіння галузі;
 • внутрішні проблеми компанії;
 • зміна керівних посад;
 • недооцінка акцій;
 • позбавлення від переоцінки.

розглянемо ті причини, при яких потрібно міняти цінні папери:

 • падіння галузі;
 • позбавлення від переоцінки;
 • внутрішні проблеми компанії;
 • негативна ситуація в країні.

Вони розташовані так тому, що падіння галузі – основна причина, по якій потрібно позбавлятися від цінних паперів компанії. Якщо галузь стає збитковою, то це означає, що далі буде тільки гірше.

приклад: нафтові компанії в 2014-2016 році. У цей період, ці компанії терпіли колосальні збитки через падіння нафти, і в цілому їх папери повинні були полетіти в трубу, якби не державна підтримка, яка покривала всі їхні збитки. Але істотні осідання, особливо на тлі збільшення долара були.

Коли ринок ” відкриває очі» і розуміє, що він переоцінив ту чи іншу компанію, то починається масовий продаж цінних паперів. Після неї не буде різкого зльоту, або навіть хоча б поступово «набору висоти». Саме тому, як тільки бачите, що ринок «прозрів», сміливо продавайте папери.

Внутрішні проблеми компанії-привід позбутися цінних паперів при агресивній грі. Щоб зрозуміти чому, досить звернутися до відомої apple. Як тільки змі дізналися, що стів джобс хворий, акції яблучної компанії почали стрімко втрачати в ціні. І якби не колосальна популярність бренду і відповідна переоцінка, то вони б не оговталися досі.

Негативна ситуація в економіці країни-остання і не сама однозначна проблема. З одного боку-від збиткових паперів слід позбавлятися, а з іншого – в країні в цілому криза, тому в багатьох галузях і компаніях буде те ж саме.

Ось причини для оптимізації портфеля. Сам же процес оптимізації простий-продавайте папери, як тільки відчуваєте, що вичавили з них максимум.

Основні помилки новачків

Тепер поговоримо про дві головні помилки інвесторів-новачків/

помилка 1. відсутність мети. 

Це найсерйозніша помилка, про яку ми ще говорили на початку статті. Інвестувати без мети – просто втрачати свої кошти. Якщо ви не розумієте, навіщо хочете вкласти свої фінанси – вам нема чого робити на ринку цінних паперів.

помилка 2. відхилення від стратегії.

Кожен інвестор для себе формує свою стратегію інвестування. Можна взяти чужу, але з часом все одно ви адаптуєте її під свої потреби. Своєї стратегії потрібно дотримуватися завжди, і є тільки один випадок для відхилення: вона збиткова на середній/довгій дистанції.

Для того щоб зрозуміти, чи правильні ви приймаєте рішення, вам буде потрібно як мінімум місяць. Але якщо ви міняєте принципи і підходи до вибору цінних паперів щотижня – про прибуток можна забути.

Висновок

Портфельні інвестиції-вид фінансових вкладень, які націлені в першу чергу на отримання прибутку. Об’єктом портфельних інвестицій можуть бути цінні папери, банківські депозити, валюта, метали і реальні види інвестицій, в які входять нерухомість, частки в бізнесі, будівництві, стартапах і т. Д.

1. Головний принцип портфельних інвестицій-диверсифікація ризиків. Це означає, що ви повинні розділяти свої грошові кошти на кілька напрямків або цінних паперів. Робиться це для того, щоб мінімізувати втрати і мати можливість спокійно позбутися того чи іншого активу.

Щоб почати збирати інвестиційний портфель, потрібно поставити завдання, знайти брокера і придбати необхідні цінні папери. Після цього ви аналізуєте прибутковість своїх паперів, міняєте їх у разі негативних показників і насолоджуєтеся прибутком.

Пам’ятайте, що інвестування навіть при відсутності спеціальних знань найчастіше приносить прибуток.