У зв’язку зі сформованою нестабільною економічною ситуацією в країні та світі громадяни все частіше замислюються про крах долара.

Думки експертів з даної теми розходяться.

Розглянемо передумови до краху і зміцненню національної валюти США.

Зміст:

 • Роль долара у світовій економіці
 • Вірогідність обвалення долара
 • Чому обвалення долара малоймовірно?
 • до змісту ↑

  Роль долара у світовій економіці

  Незважаючи на нестабільну ситуацію у світовій економіці, протягом останніх двох років долар зберігає впевнену позицію лідера. Відповідно, говорити про крах передчасно.

  Але що таке долар сам по собі? Це всього лише валюта, купюри. Як і будь-яка інша валюта, долар США не може бути ні до чого прив’язаний. Держава самостійно вибирає, яку політику вести, яка кількість грошових коштів емітувати, в які активи вкладати.

  В балансі ЦБ будь-якої країни до складу пасиву входить національна валюта. Актив – та валюта, яка є її «підкріпленням». Тепер активи можуть складатися не тільки із золота і доларів, а з того, що захоче держава. Долар не є твердим активом для всіх країн світу без винятку.

  до змісту ↑

  Вірогідність обвалення долара

  На сьогоднішній день грошова маса долара в обігу постійно збільшується. Деякі експерти вважають, що це і стане однією з причин краху долара. Адже зростання грошової маси призведе до різкої інфляції. Але протягом останніх 40 років інфляція в Америці практично дорівнює нулю. Чим це обумовлено? Така ситуація відбувається за рахунок:

 • Вкладення доларів на національний фондовий ринок.
 • Надання іншим країнам кредитів через МВФ.
 • Для порівняння: емітовані рублі в нашій країні направляються на заповнення прогалин у бюджеті або «проїдаються». Збільшення попиту призводить до зростання цін.

  Фінансові аналітики вважають, що падіння долара відбудеться за наступним причин:

 • Золотовалютні резерви Америки невеликі.
 • У США протікає фінансова криза.
 • Америка виплачує найбільший порівняно з іншими країнами державний борг.
 • до змісту ↑

  Чому обвалення долара малоймовірно?

  Незважаючи на перераховані вище причини, дефолт в Америці малоймовірний. Його ймовірність у відсотковому показнику становить 0,19%. Для порівняння, у Росії цей показник прирівняний до 4%, на Україні – 19%.

  Розмір держборгу на крах долара не впливає, так як країна обслуговує його продумано. Збільшення держборгу в Америці здійснюється одночасно з економічним зростанням. Негативний вплив мінімально.

  Таким чином, виходить, особливих проблем у такої валюти, як долар немає. У прогнозах йдеться про зниження його ціни. Але оскільки економіка розвивається циклічно, то це ніяк не спровокує крах долара.

  Автор: Ніна Кірова

  Це вам буде цікаво

  12 жовтня 20:02
  Основні методи шахрайства з банківськими картами: як захистити свої гроші?
  Один з мінусів використання пластикових банківських карток – почастішали випадки шахрайства, в результаті яких злочинці отримують доступ до фінансових коштів громадян. Але шахрайство з банківськими картами не загрожує тим, хто знає правила безпеки у застосуванні безготівкового розрахунку. Основні різновиди махінацій з картами Сучасні шахраї винайшли безліч можливостей обману власників пластикових банківських карт. Але найбільш часто використовують наступні…

  12 жовтня 12:29
  Кілька порад для тих, хто хоче швидко продати квартиру за вигідною ціною
  Продаж квартири – відповідальний і значний крок в життя середньостатистичного росіянина. Угода купівлі-продажу є багатоетапної процедури, де практично…

  24 вересня 19:44
  Як уникнути зайвих витрат – 25 ефективних рекомендацій
  Напевно у вас вже раз траплялася така ситуація, коли до кінця місяця ви просто не можете пригадати, куди ж витратили певну частину своїх коштів? …
  1 вересня 23:18
  Для чого насправді потрібен щоденник і як його правильно вести?
  Багато людей задаються питанням про те, як вести щоденник правильно. І це не дивно, адже якщо постійно тримати в голові масу різноманітної інформації і…
  28 липня 14:56
  Список найважливіших справ, які обов’язково потрібно зробити перед відпусткою
  Навряд чи хтось стане сперечатися з тим твердженням, що повноцінний відпочинок є найважливішою частиною нашого життя, яка дозволяє не тільки приємно провести час і…
  11 липня 18:53
  Що потрібно робити, якщо банкомат “з’їв” картку? Практичні поради та рекомендації
  Що ж робити, якщо банкомат “з’їв” картку і не повертає її тривалий час? Перш ніж відповісти на це питання, варто відзначити, що таке практичне винахід, як…