Організувати пасивний дохід при інвестуванні. Серед маси варіантів інвестування можна виділити банківський депозит. Подібний внесок капіталу відрізняється простотою і доступністю.

Будь-який громадянин може з’явитися в банк з паспортом, відкрити депозит та отримувати прибуток абсолютно пасивно. Це реально, так як інвестори беруть участь у грошовому обігу, що приносить прибуток вже банкам.

Зміст:

 • Переваги інвестування в банк
 • Прибуток від вкладу
 • Важливо знати
 • Приклади банківських депозитів
 • до змісту ↑

  Переваги інвестування в банк

  • невелика мінімальна сума інвестування;
  • доступність і простота;
  • висока ліквідність у певних випадках;
  • страхування вкладу державою.

  до змісту ↑

  Прибуток від вкладу

  Порівняно з багатьма іншими видами інвестування банківський депозит не принесе багато прибутку. Але захистити капітал від впливу інфляції цілком реально. На відсоткову ставку впливають різні фактори. По-перше, вид депозиту та умови вкладу. По-друге, вплив має наявність або відсутність капіталізації.

  Відсоток за вкладом у молодих банків може бути вище, ніж у інших. Але слід пам’ятати, що маловідомі банки без репутації можуть не мати ліцензії ЦБ. Це повинно насторожити інвестора. Як умови впливають на розмір відсотка, Наприклад:

 • Часткове зняття. Якщо за умовами вкладник може знімати гроші в будь-який час, а не в кінці терміну вкладу, то і процентна ставка виявиться в підсумку нижче.
 • Поповнення рахунку. Якщо умови дозволяють регулярно поповнювати рахунок, річний відсоток буде нижче.
 • Щомісячні виплати відсотків. Тут все аналогічно з першим пунктом.
 • Пільгове розірвання. Воно передбачає, що якщо інвестор захоче вивести весь капітал до закінчення терміну вкладу, то нараховані відсотки зберігаються. При такому умови і річна процентна ставка буде нижчою.
 • Термін та розмір вкладу. Процентна ставка буде зростати в залежності від терміну дії депозиту і самої суми вкладу. Добре, якщо інвестувати велику суму на кілька років.
 • Капіталізація. Наявність капіталізації спричинить за собою зниження річного відсотка по вкладу. Тому необхідно заздалегідь все добре прорахувати.
 • Роблячи висновок, можна сказати, що максимальний прибуток зможе принести банківський депозит на порівняно велику суму (від 500 тис. рублів) на тривалий строк, але без пільгового розірвання і без можливості зняття грошей та поповнення рахунку. Вигоду капіталізації необхідно розглядати в кожному конкретному випадку. В мережі є спеціальні калькулятори за вкладами. Вони допоможуть зрозуміти, чи принесе капіталізація більше прибутку чи ні.

  до змісту ↑

  Важливо знати

  Держава страхує вклади, але не всі. Сума депозиту не повинна бути більше 1.4 млн. рублів, а сам вибраний банк повинен мати ліцензію. Якщо ці умови не будуть дотримані, то держава просто не застрахує внесок, що дуже збільшує ризики. Якщо ж планований внесок перевищує 1.4 млн. рублів, то не варто впадати у відчай. Потрібно просто відкрити кілька депозитів, але тільки в різних банках. Наприклад, 5 млн. рублів потрібно розбити на 5 частин по 1 млн. руб., щоб вкласти в 5 різних банків. У такому разі всі п’ять вкладів будуть застраховані.

  Ще потрібно пам’ятати про те, що для вкладів зі ставкою вище 16% в рік передбачений податок. Тому не варто гнатися за високими відсотками. Наприклад, вклад під 16% в рік принесе більше грошей, ніж вклад під 17%.

  до змісту ↑

  Приклади банківських депозитів

  Банк (посилання)РаботаетПрибыль в годМин. вкладСрок вкладу

  Банк Тінькофф
  з 2006 року • 5-7,77% (рублі);
  • 0,1-1,77% (долари);
  • 0,1-0,9% (євро).
  • 50000 рублів,
  • 1000 доларів,
  • 1000 євро.
  3 – 24 місяців.

  Це вам буде цікаво

  16 вересня 19:21
  5 головних помилок початківця інвестора. Важливі рекомендації з інвестування
  Перспектива змусити гроші працювати на себе, жити на відсотки і отримувати пасивний дохід виглядає надзвичайно привабливо. Але, на жаль, на шляху до фінансової незалежності більшість людей допускає масу однотипних помилок, які не дають їм досягти реалізації поставлених цілей. А адже всі ці сумні промашки не так вже й важко виправити. Але для цього спочатку потрібно визначитися з тим, у чому саме ви помиляєтеся. А щоб дізнатися про головні помилки початківця інвестора і досягти успіху в…

  20 серпня 17:28
  Як правильно інвестувати в нерухомість: практичні поради та рекомендації
  Кожна людина намагається досягти матеріального благополуччя і фінансової незалежності. Причому для багатьох людей обов’язковим символом стабільності та заможності…

  7 серпня 21:34
  Як правильно інвестувати гроші в золото? Все, що необхідно знати про вкладення в золото
  Грамотно вкладені кошти є одним з найкращих джерел доходу. Але головне завдання якраз і полягає в тому, що ваші накопичення необхідно інвестувати…
  16 липня 20:35
  Як максимально знизити ризик при інвестуванні грошей? Важливі поради та рекомендації
  Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, що таке ризики при інвестуванні і як їх зменшити? Так, у будь-якій сфері діяльності ви не стали брати участь важливо…
  21 червня 21:30
  Як правильно скласти свій інвестиційний портфель? Важливо знати кожному!
  Якщо ви коли-небудь цікавилися такою важливою наукою про гроші, як фінансова грамотність, то напевно добре усвідомлюєте всю необхідність постійного інвестування…
  17 червня 14:39
  Як правильно вибрати банк? Практичні поради та важливі рекомендації
  Говорячи про те, як правильно вибрати банк, варто відзначити, що більшість людей роблять свій вибір, виходячи з однією лише величини депозитної ставки. Але цей крок є…