Повинно бути, кожен з нас хотів би розібратися в тому, що таке підвищення продуктивності на роботі. Адже, погодьтеся, що успіх і благополуччя приходять до людини не в період байдикування, а тоді, коли здійснюються правильні кроки і дії на шляху до своєї мети. Але, на жаль, часто трапляється так, що час робочого дня вже підходить до кінця, а найбільш важливі завдання так і залишаються не завершеними. Нас постійно щось відволікає – робота ніяк не йде, важко включитися в трудовий процес або ж просто складно сконцентруватися на конкретній задачі. У підсумку доводиться працювати довше звичайного, брати з собою справи на будинок і знаходити додаткові години для усунення «хвостів».

Однак не варто впадати у відчай і впадати в зневіру, так як далі ви дізнаєтеся найбільш ефективні способи підвищення продуктивності на роботі, застосування яких дозволить вам значно підвищити працездатність і виконувати всі справи в потрібні терміни.

Зміст:

 • Висипайтеся
 • Ранкова зарядка і сніданок
 • Планування дня і запис всіх думок на папір
 • Використовуйте час в дорозі
 • Правильно організуйте робоче місце
 • Для підвищення продуктивності починайте з самого важкого
 • Вдосконалюйте свої навички
 • Висновок
 • до змісту ↑

  Висипайтеся

  Одним з найпростіших, але в той же час дуже важливих способів збереження високої працездатності протягом дня є хороший і міцний сон. Наш організм працює немов батарея, для підзарядки якої, крім води і їжі, обов’язково потрібно час для повноцінного відпочинку, тобто сну. Якщо ви спите менше 6-7 годин на добу, то навіть при самому жвавому і здоровий спосіб життя показувати максимальну ефективність на роботі вам буде дуже важко.

  В ідеалі потрібно намагатися лягати спати вже ввечері (близько 21-23 годин) і вставати якомога раніше. Ранній підйом також вельми позитивно позначається на вашій продуктивності протягом всього дня. Сам же сон в ідеальному варіанті повинен тривати близько 8 годин. Але це ще далеко не все, що варто знати про підвищення продуктивності на роботі.

  до змісту ↑

  Ранкова зарядка і сніданок

  Досить вдалим доповненням до раннього підйому вранці буде помірне фізичне навантаження. Не обов’язково відразу ж після пробудження зриватися з ліжка і починати виконувати віджимання і присідання. Спочатку випийте склянку води і через 10-15 хвилин просто розімніть ваші м’язи. Зробіть легку розтяжку – це вже дозволить вам позбутися сонливості. Потім протягом 20 хвилин можете виконувати різні гімнастичні вправи, такі як повороти корпусом, махи руками, «млин» та ін. Також для зміцнення м’язів можете зробити кілька підходів віджимань, присідань або підтягувань. Це дасть вам наступні переваги.

 • Ви завжди зможете підтримувати себе в хорошій фізичній формі.
 • Зарядіться енергією і отримаєте заряд бадьорості на весь день.
 • Вчені довели, що після помірних фізичних навантажень ваш настрій значно підвищується. І цей ефект триває протягом 12 годин.
 • Тут обов’язково варто згадати про сніданок і, якщо ви вирішили робити вранці зарядку, то прийом їжі повинен слідувати не раніше, ніж через 30-45 хвилин після тренування. Згадайте, як часто до обіду ви перекушуєте. Зазвичай це різні бутерброди, фастфуд, солодкий чай або каву.

  Така їжа не самим кращим чином позначається на вашому здоров’ї і при цьому не особливо додає енергії. Щоб всього цього уникнути, вам необхідний щільний сніданок. Наприклад, вівсяні пластівці з фруктами і ягодами. Такий прийом їжі забезпечить вас достатньою кількістю енергії і додасть сил «дожити» без шкідливих перекусів.

  до змісту ↑

  Планування дня і запис всіх думок на папір

  Якщо ви візьмете будь-яку книгу з особистісного розвитку і досягнення успіху, то напевно знайдете в ній безліч рад по підвищенню продуктивності і особливо планування. І дійсно, складання чіткого плану на кожний наступний день дозволяє набагато ефективніше розпоряджатися часом. Бажано здійснювати планування з вечора, а вранці, вже не думаючи про зайву, як можна швидше приступати до виконання пунктів списку.

  Почніть з малого – визначте для себе вже на завтрашній день 3 найбільш пріоритетних завдань. Наприклад, зробити ранкову зарядку, 5 годин наполегливо попрацювати і прочитати 20 сторінок ділової літератури. Намагайтеся поступово кількість таких справ збільшувати. З часом у вас вже повинен буде виробитися певний звичний режим, дотримання якого дозволить діяти ефективно.

  Також важливо згадати, що протягом дня у вас можуть виникати різноманітні ідеї та думки. Але якими б привабливими вони не були, не порушуйте складений план. Замість цього просто запишіть ваші задуми на папір і не тримайте їх весь час в голові. А вже у вільний час займетеся їх розглядом.

  до змісту ↑

  Використовуйте час в дорозі

  Якщо підрахувати, скільки годин ми проводимо за кермом автомобіля, під час поїздки на автобусі, метро та інших видах транспорту, то накопичиться достатньо велику кількість часу. Так чому б не використовувати його з користю? Адже в такі періоди наш мозок, як правило, нічим особливо не зайнятий.

  Якщо ви перебуваєте в дорозі, то ще раз продумайте план на день, по можливості перевірити стан звітів і документів або ж займіть себе прослуховуванням аудіокниги з теми, що цікавить вас. Одне лише це дія вже дозволить вам забезпечити підвищення продуктивності праці в перебігу всього дня.

  до змісту ↑

  Правильно організуйте робоче місце

  Перед тим як приступити до самої роботі уважно огляньте своє робоче місце. Не має значення, що це – прилавок, каса або ж комп’ютерний стіл. Приберіть всі зайві документи, папір, ручки та інші предмети з вашого робочого місця. Залиште лише найнеобхідніше. Така ранкова прибирання дозволить вам не тільки очистити робочий простір, але і надасть можливість налаштуватися на робочий лад.

  Якщо ж ви працюєте за комп’ютером, то очистіть робочий стіл від зайвих файлів і перемістіть їх у відповідні папки. Також важливо згадати ще один момент. Якщо ви використовуєте комп’ютер в якості робочого інструменту, то на ньому, як і на вашому місці роботи, не повинно бути нічого зайвого. Якщо ж ви не уявляєте своє життя без ваших улюблених сайтів, серіалів, ігор та інших розваг, то створіть для них окрему папку і заходьте в неї тільки після виконання всіх робочих справ.

  до змісту ↑

  Для підвищення продуктивності починайте з самого важкого

  Ви чули що-небудь про метод під назвою «з’їжте свою жабу»? Його суть полягає в тому, що на початку робочого дня вам необхідно виконувати найскладніші і найбільш неприємні завдання. Успішні люди не мають поганої звички відкладати будь-які складні завдання на потім.

  Адже, погодьтеся, що «потім» є досить абстрактним поняттям. Зберіться з силами і виконайте спочатку найважливіші справи, а потім вже переходите до більш простим. Такий підхід дозволить вам, образно висловлюючись, не тягнути кота за хвіст і значно підвищити вашу продуктивність.

  до змісту ↑

  Вдосконалюйте свої навички

  Постійно вдосконалюйте свої навички і підвищуйте робочу кваліфікацію. В ідеалі слід виділити хоча б 2-3 години в тиждень, під час яких ви будете вивчати відповідну ділову літературу, проходити професійні курси, відвідувати лекції і схожі заходи.

  Якщо ви є найманим працівником, то порадьтеся з вашим начальником і запитайте у нього поради з приводу того, який курс вам краще пройти, яку прочитати книгу і як ще можна поліпшити ваші професійні навички. Можете бути впевнені, що ваше начальство відзначить для себе такої людини, який сам прагне бути більш корисним і цінним для компанії або підприємства, і, можливо, навіть сплатити ваше навчання.

  Після застосування всіх подібних рекомендацій від боса обов’язково обговорюйте з ним ваші результати, діліться враженнями та цікавтеся новими джерелами корисної інформації.

  до змісту ↑

  Висновок

  Як бачите, створити умови для підвищення продуктивності на роботі не так вже й складно. Головне – це обов’язково застосувати на практиці всі вищеописані рекомендації, і поступово втілювати їх у життя. В такому разі ви самі здивуєтеся тому, наскільки більше ви стали встигати за день, і як простіше стала виконуватися робота. Успіхів!

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  3 травня, 21:37
  ТОП–5 найбільш популярних міфів про Форекс. Що варто знати кожному трейдеру?
  Сьогодні навряд чи когось здивуєш тим фактом, що практично кожна людина може працювати віддалено, заробляючи гроші за допомогою лише одного комп’ютера підключеного інтернету. Так, багато людей в спробі заробити перші гроші «в мережі» починають пробувати різні способи отримання доходу. А одним з найбільш відомих і розрекламованих варіантів є спекуляція на валютному ринку. Дійсно цей бізнес здатний приносити мільйони? Хто може стати трейдером і наскільки…

  30 квітня 10:01
  Як позбутися від ліні – визначення, причини і ефективні рекомендації
  Питання про те, як позбутися від ліні, був актуальний у всі часи. При цьому багато успішні люди переконані, що єдиною причиною, по якій все решта…

  22 квітня 10:17
  Як знайти улюблену справу, яка буде приносити не тільки гроші, але ще і задоволення
  Навряд чи хто-небудь стане заперечувати той факт, що фінанси вважаються однією з найбільш важливих складових у житті кожної людини. Саме з цієї причини багато людей…
  7 квітня 10:53
  Як забезпечити собі відчутної пасивний дохід? 7 найбільш перспективних варіантів
  Хотіли б ви замість того, щоб цілі дні безперервно в поті чола заробляти гроші, змусити ваші фінанси працювати на вас 24 години на добу і 7 днів на тиждень? У наші дні…
  6 квітня 10:30
  Як заробляти більше грошей: 5 цінних рекомендацій на всі випадки життя
  У нашому світі важко знайти такого чоловіка, який не прагнув би заробляти більше грошей. Адже саме завдяки фінансовим можливостям ми можемо забезпечити себе…
  30 березня 11:30
  ТОП–5 ефективних способів швидко заробити гроші. Як завжди залишатися при фінансах?
  Практично кожній людині завжди потрібні гроші, причому як можна в більшій кількості. Та й навряд чи ви знайдете хоч одного із знайомих вам людей, хто відмовився б від…