Буквально з кожною годиною про криптовалюте і про Биткоине зокрема дізнається все більше людей. Природно, кожен починає сприймати нову технологію абсолютно по-різному. Причому тут же трохи не з повітря виникають самі неймовірні й дивні помилки і міфи про Биткоине, які можуть навіть відлякати довірливого людини від використання кріптовалюти. Так давайте ж розберемося і з’ясуємо на практиці, чим є настільки популярний сьогодні Bitcoin насправді, яким чуткам можна вірити, а про що краще просто забути.

Зміст:

 • Биткоины незаконні
 • Биткоины небезпечні для економічної системи
 • Криптовалюта – це лише засіб ухилення від податкових виплат
 • Bitcoin – це подоба інших електронних грошей, нічого нового
 • 21 мільйона монет вже точно не вистачить на потреби всіх людей
 • Биткоины нічим не забезпечені
 • Bitcoin – це ще одна фінансова піраміда
 • до змісту ↑

  Биткоины незаконні

  Багато людей досі вважають Биткоин незаконним засобом для здійснення платежів. Однак насправді незаконними можна назвати лише певні грошові сурогати, до яких Биткоин не має ніякого відношення. Сьогодні ВТС широко використовуються по всьому світу, а в ряді деяких держав вже отримали статус «приватного кошти для платежів». Більш того, Bitcoin цілком можна зарахувати до фінансових активів – їх регулювання цілком здійснюється з урахуванням загальноприйнятих правил. Іншими словами, Биткоин є досить зручною одиницею для розрахунків, і в цьому сенсі він нічим не відрізняється від інших валют.

  до змісту ↑

  Биткоины небезпечні для економічної системи

  Існує поширена помилка про те, що Bitcoin – це фінансове зброю, створене заради руйнування стабільної економіки держави. Насправді криптовалюта не є яким-небудь засобом насильства, а зручним інструментом, результат від користування яким залежить лише від того, хто саме буде їм розпоряджатися. Більш того, при вмілому і грамотному підході Bitcoin не тільки не зруйнує економіку будь-якої країни, але навіть буде сприяти її розвитку.

  до змісту ↑

  Криптовалюта – це лише засіб ухилення від податкових виплат

  В сучасних умовах деякі влади держав, де активно застосовуються Биткоины, вже активно намагаються впровадити нові ефективні шляхи для оподаткування всіх операцій, які відбуваються з криптовалютой. Приміром, у Німеччині, Англії і Голландії офіційне використання Bitcoin вже обкладається такими ж податками, що діють у відношенні традиційних валют. Тут варто зазначити, що відповідальність за несплату подібних податкових зборів лежить на конкретних користувачів, а не на всій технології кріптовалюти в цілому.

  до змісту ↑

  Bitcoin – це подоба інших електронних грошей, нічого нового

  Всі наявні гроші в електронному вигляді повністю прив’язані до конкретних державним валют і знаходяться під контролем відповідних фінансових структур. Ці кошти на рахунках можуть бути конфісковані або заблоковані. А одним з основних відмінностей Биткоина від традиційних грошей як раз і є децентралізованого. Так, ніхто не зможе при необхідності «додрукувати» монети ВТС – їх кількість завжди обмежена 21 мільйоном одиниць. Причому вони з’являються за заздалегідь визначеним алгоритмом, який з часом стає все більш складним.

  До того ж криптовалюту не удасться як-небудь знищити – всі комп’ютери, що складаються в мережі, замінюють собою єдиний центр, а сама цілісність ланцюга блоків знаходиться під захистом цієї величезної комп’ютерної мережі. Причому змінити вихідний код Биткоина без загальної згоди більшої частини криптовалютного співтовариства не можна. Причому як самі умови видобутку монет, так і всі інші базові принципи. А самі ВТС контролює лише сам власник гаманця, який має до нього доступ.

  до змісту ↑

  21 мільйона монет вже точно не вистачить на потреби всіх людей

  Швидше за все, ті користувачі, які висловлюють подібні думки, забувають, що навіть один Вitcoin представляє з себе цілих сто мільйонів неподільних одиниць.

  21 мільйон монет – це число більше двох квадрильйонів (2 099 999 997 690 000) максимально можливих одиниць. Вважається, що до того періоду, коли останній Вitcoin в історії буде видобутий, в обігу будуть перебувати частини його монети. Наприклад, миллиБиткоины (mBTC) або микроБиткоины (µBTC), а можливо, і інші микромонеты. Втім, тут можлива і деномінація (економічний перейменування) з такими коефіцієнтами як 1:10, 1:100, 1:1000 і так далі.

  до змісту ↑

  Биткоины нічим не забезпечені

  Зазвичай при розмові про те, що криптовалюта повинна бути забезпечена, мається на увазі її прив’язка до якогось традиційного активу. Причому одні лише витрати електроенергії та обчислювальна потужність комп’ютерів не можуть бути використані для визначення вартості монет ВТС. В основному вартість 1 Биткоина ґрунтується на тому, наскільки цінується ця криптовалюта серед людей. Причому чим вище ця ціна, тим більшу кількість користувачів стане намагатися генерувати ВТС, що, в свою чергу, призведе до збільшення самої складності генерації і, як наслідок, до ще більшої труднощі видобутку монет.

  Правда полягає в тому, що ніщо, по суті, не забезпечено, в тому числі державні валюти і золото. Вартість і цінність класичних грошових одиниць залежить від різних факторів, найважливіший з яких – це довіра до емітенту або ж центробанку, віра в те, що він виконає всі взяті на себе зобов’язання. Але при цьому дефолти країн (відмови від виплат держборгу) траплялися навіть і у великих економіках.

  Те ж золото в очах багатьох людей вже не одну тисячу років володіє високою цінністю сама по собі і не вимагає будь-якого забезпечення. У давнину схожу роль грали морські раковини і рідкісні камені. Схожа ситуація складається і з Биткоином. Так, його забезпеченням вважається в основному те, наскільки він цінний для людей, готових приймати його в якості обмінного еквівалента. Тут працює загальний закон попиту і пропозиції. Головний фактор, що визначає цінність Bitcoin – це його розповсюдження та використання у економіці різних країн світу.

  до змісту ↑

  Bitcoin – це ще одна фінансова піраміда

  Якщо вникнути в суть речей, то своєрідні «піраміди» створюються в кожній валюті. Не варто плутати цілу технологію з різними проектами у Всесвітній павутині, які можуть приймати Биткоины в якості вкладів і бути тими самими фінансовими пірамідами, які лише «витягують» з довірливих людей гроші. При цьому ласі до швидких грошей громадяни, повіривши в чарівні обіцянки про нездійсненних прибутки, чомусь звинувачують всю технологію, а не тих, хто їх обдурив. Хоча одночасно з цим існує чимало подібних проектів, які приймають долари, але при їх закритті чомусь нікому не приходить в голову звинувачувати у всьому національний банк США.

  Також не потрібно бачити в криптовалюте один лише джерело доходу. Вitcoin, перш за все – це засіб платежу, це ціла технологія, спосіб генерації нових цифрових монет, і кожна транзакція, кожен такий гаманець, є частиною одного цілого і величезної системи.

  Причому все це не має якогось відношення до поняття «фінансова піраміда». Тут немає конкретного регулює, зацікавленого в отриманні всіх доходів центру, зате є ціле співтовариство, яке прагне побудувати нову економіку, незалежну від банків і конкретної держави.

  Тепер вам відомі найбільш поширені міфи і помилки про Биткоине, які створюють плутанину в думках багатьох людей щодо кріптовалюти. Ця інформація допоможе вам зробити правильну і об’єктивну оцінку валюти Bitcoin і вже тверезо поглянути на її все більш зростаючий ринок – чого тільки вартий той факт, що за останні 90 днів ціна 1 ВТС зросла з 2206 до 4100$.

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  28 серпня 09:59
  ТОП–10 найпопулярніших криптовалют в 2017 році. На яку валюту варто звернути увагу?
  На сьогоднішній день існує вже понад 1000 різноманітних криптовалют. Одні з них в лічені дні і місяці набирають небувалу популярність і пробиваються в лідери своєї сфери, коли інші вже багато років залишаються невідомими і безперспективними. Чого тільки вартий той факт, що загальна капіталізація першого десятка з них перевищує позначку в 100 млрд. доларів! А далі ви як раз і прочитаєте про найпопулярніші кріптовалюти в 2017 році, про які варто знати кожному. Биткоин (ВТС)…

  25 серпня 09:40
  ТОП–12 найцікавіших фактів про Биткоине. Чому так дивна цифрова валюта?
  Чи відомо вам, що понад 92% всіх фінансових експертів світу у перші роки появи Биткоина визнавали його абсолютно безперспективним платіжним засобом? Тим не…

  23 серпня 20:18
  Історія створення Биткоина. Як змінювався курс кріптовалюти з плином часу?
  В останні роки тема кріптовалюти і Биткоина зокрема набирає все більших обертів. Сьогодні про це говорять не тільки багато користувачів інтернету, але і глави…
  21 серпня 11:02
  Що таке криптовалюта простими словами? Все, що важливо знати про цифрових грошах
  Варто зазначити, що сьогодні про криптовалюте жодного разу не чув тільки той чоловік, який зовсім далекий від реалій інтернет-простору та новин фінансового…
  6 серпня 13:49
  Повний огляд проекту Hashing24 (відгуки та рекомендації). Чому так вигідний хмарний майнінг?
  Навряд чи вам вдасться знайти хоча б одного активного користувача інтернету, який нічого не чув би про криптовалюте. Буквально з кожним днем інтерес до цифрових…
  28 липня 16:47
  Огляд криптовалютной біржі BitFlip.cc
  Кожен активний користувач мережі інтернет вже давно помітив, наскільки швидко за останні 2-3 роки зріс інтерес до різних криптовалютам. Так, курс вже всесвітньо…