Фінансове добробут людини, сім’ї залежить не лише від суми місячного заробітку. Не менш важливо, скільки грошей ви витрачаєте, що в підсумку залишається, якщо, звичайно, взагалі що-небудь залишається. При правильному підході навіть з маленьким доходом можна підтримувати фінансовий стан на гідному рівні, а при бажанні і поліпшити матеріальне становище, причому це не так вже складно.

Зміст:

 • Спочатку платите собі
 • Оптимізуйте свої витрати
 • Співпрацюйте з банками з вигодою для себе
 • Шукайте нові джерела доходу
 • Нарощуйте капітали
 • до змісту ↑

  Спочатку платите собі

  Правило «спочатку платите собі» є основоположним в грамотному управлінні фінансами та розмір зарплати не має значення. Тут суть в тому, що щомісяця при надходженні доходів, слід спочатку відкласти гроші на заощадження або інвестиції, а після вже витрачати кошти на власні потреби. Причому відкладати потрібно певний відсоток від суми доходів, а не конкретну грошову суму.

  Таким чином, ви зможете навіть при маленькому доході створювати нехай і невеликі, але все ж заощадження та джерела пасивного доходу, які з часом поліпшать ваше матеріальний стан.

  до змісту ↑

  Оптимізуйте свої витрати

  Але що відкладати, якщо грошей і так в нестачі? – возмутитесь ви. А для цього потрібно оптимізувати свої витрати, будь-які витрати можна спокійно зменшити на 10-20%. Існує безліч способів економії, слідуючи яким зовсім не треба відмовлятися буквально від усього. Вам просто потрібно буде споживати тільки дійсно необхідні товари і послуги, причому за найкращою вартості. Так у вас з’являться зайві гроші, які ви зможете направити на заощадження або інвестиції.

  Як грамотно економити – це об’ємна тема, всі тонкощі якої не опишеш в декількох реченнях. Але якщо коротко, то розумно заощаджувати на продуктах, покупки у супермаркеті, на комунальних платежах, на одяг і взуття, відпочинок і розваги. Причому про всі секрети можна абсолютно безкоштовно дізнатися на просторах інтернету.

  Про багатьох секрети грамотної економії особистих фінансів ви можете прочитати у розділі нашого сайту «Економія».

  до змісту ↑

  Співпрацюйте з банками з вигодою для себе

  Банк – це не зловісне фінансова установа, яка бажає лише вас обдерти як липку. При правильному підході це надійний партнер і помічник у фінансових справах. Насамперед, співпрацюйте завжди тільки з надійними банками. Користуйтеся банківськими продуктами, які приносять додаткові гроші вам, а не банку. Тобто зберігати гроші на депозиті та отримувати за це додаткові кошти від банку – це добре. А ось брати споживчий кредит – це погано, оскільки ви не поліпшите власне матеріальне становище.

  Врахуйте вам, швидше за все, доведеться співпрацювати відразу з декількома банками. Так як в одному банку буде вигідніше зберігати заощадження на депозиті, в іншому – гроші на поточні витрати, а в третьому – взяти кредит, якщо все-таки знадобиться. До речі з банківського позики можна теж отримати користь. Вигідно брати кредит на іпотеку, будівництво, бізнес проект, але з маленьким доходом — вам це не підходить.

  до змісту ↑

  Шукайте нові джерела доходу

  Хоча це звучить банально і ненове, але лише так ви зможете реально підвищити свій дохід. Ні, ви звичайно можете чекати, коли вам піднімуть зарплату на гідний рівень. Правда в наших реаліях навряд чи дочекаєтеся. Тому ви повинні подбати про себе самостійно. При бажанні підробіток можна знайти завжди. Деякі вакансії затребувані постійно (кур’єр, роздавальник рекламних листівок, диспетчер, водій таксі, сторож, розповсюджувач косметики). Хтось цілком успішно заробляє на своєму хобі. А багато людей зараз заробляють непогані гроші в інтернеті.

  Крім того, нові джерела заробітку, не лише примножать ваш дохід, але і серйозно зміцнять і підстрахують ваше матеріальне становище. У разі втрати основного джерела доходу, ви не залишитеся без грошей. У вас будуть додаткові джерела заробітку, які дозволять вам спокійно шукати нове, а головне гідне місце роботи.

  до змісту ↑

  Нарощуйте капітали

  Ми живемо в епоху капіталізму, а при ньому процвітають лише люди з особистими капіталами. І маленький дохід не повинен бути перешкодою у створенні капіталу. Просто вам потрібно більше часу. Але в перспективі саме інвестування грошей у пасивний дохід приведе вас до фінансової незалежності. Потихеньку розумно вкладаючи свої грошові кошти і збільшуючи їх за рахунок прибутку, ви зможете нарощувати капітали до безмежності.

  Але не вкладайте останні гроші, та ще в якийсь сумнівний проект. Не можна ризикувати всіма своїми фінансами. Інвестуйте лише кошти, призначені саме на ці цілі і які при втраті не завдадуть шкоди вашому матеріальному становищу.

  Якщо вас цікавить вигідне інвестування грошей в пасивний дохід, зверніть увагу на наш рейтинг інвестиційних проектів.

  Це вам буде цікаво

  12 лютого 18:30
  12 найбільш дивовижних фактів про гроші. Чому так цікава історія фінансів?
  Чи знаєте ви, що 2-3 тисячі років тому в якості перших грошей люди використовували звичайні морські черепашки, пір’я птахів, сушену рибу, чай, какао-боби і навіть сіль? Як ви розумієте, фінанси можуть похвалитися досить давньою історією, в якій можна знайти безліч цікавих фактів про гроші. А щоб дізнатися про найцікавіші з них, читайте далі. Перші монети чи Відомо вам, що перші монети в історії були виявлені під час археологічних розкопок у Греції? Причому ці…

  27 січня 09:38
  Як навчитися правильно розподіляти свій час і встигати все?
  Як у нього виходить знаходити час для особистого життя, спорту та роботи? Як вона встигає виховувати дітей, готувати їжу, стежити за домашніми улюбленцями, та ще й добре…

  25 січня 11:30
  Як правильно вести сімейний бюджет?
  Довгоочікувана зарплата отримана, але якось швидко ці папірці зникають з гаманця, а в кінці місяця починаються пошуки по кишенях, раптом що завалялося, або відчайдушний…
  14 січня 12:49
  Що таке особистий фінансовий план і як правильно його скласти?
  Якщо ніяк не контролювати свої гроші, не вести урахування витрат і доходів, а також безвідповідально ставитися до своїх грошових потоків, то фінансові проблеми не…
  7 січня 08:16
  12 способів витратити гроші з максимальною користю
  Чи знаєте ви, що що 90% людей не помічають, що вони витрачають третину від своїх доходів? Погодьтеся, адже у вас була ситуація, коли до кінця місяця ви заглядаєте в гаманець…
  30 вересня 23:12
  Payeer – що за платіжна система? які відгуки?
  Сьогодні в мережі на розсуд користувачів надається безліч самих різних платіжних систем. Але яку з них вибрати, яка ЕРС володіє великими…